Rättelser

Jeśli popełnimy błąd merytoryczny w publikacji, poprawiamy artykuł i, dodajemy na końcu tekstu adnotację, w której wyjaśniamy, co zostało zmienione oraz datę modyfikacji. Poniżej lista wszystkich sprostowań, które opublikowaliśmy w ostatnich latach.

Jeśli błąd jest znaczący, usuniemy artykuł i podamy wyjaśnienie błędu oraz okoliczności, które spowodowały jego popełnienie. Takie sprostowanie publikujemy też w naszych mediach społecznościowych, by mieć pewność, że informacja dotarła do dużej liczby odbiorców.

Jeśli popełniliśmy błąd w takiej postaci, że nie da się go edytować – na przykład w przypadku postów w niektórych mediach społecznościowych – usuwamy publikację i zamieszczamy sprostowanie.

Na końcu naszych artykułów umieszczamy również wszelkie aktualizacje, wyjaśnienia lub nowe informacje, które zostały dodane po publikacji.

Jeśli kiedykolwiek zauważą Państwo na naszej stronie błąd merytoryczny, prosimy o skontaktowanie się z nami za pomocą formularza kontaktowego, a także przesłanie nam informacji, na czym polega ewentualna nieścisłość  –  z uwzględnieniem dowodów, które wyjaśnią, dlaczego dana publikacja jest błędna. Wnioski o sprostowanie będą rozpatrywane przez dziennikarzy weryfikujących wraz z ich redaktorami regionalnymi. Uważamy, że nie musimy odpowiadać na prośby, które są prześmiewcze, bezpodstawne, obraźliwe, zawierają groźby lub spam.

Jeśli uważają Państwo, że naruszyliśmy standardy European Fact-Checking Standards Network (EFCSN) lub kodeks postępowania IFCN, mogą Państwo złożyć skargę. Procedura jej składania została wyjaśniona pod tym linkiem.

Poniżej lista sprostowań: